Svou novinářskou kariéru nastartoval v redakci Času v roce 1899. Zaměřoval se hlavně na politické zpravodajství, fejetony, úvodníky a medailony, současně překládal texty z němčiny i do němčiny. Přispíval také do německých a rakouských novin a do Masarykových listů Naše doba. Od roku 1918 působil jako šéfredaktor Tribuny a od roku 1929 přispíval do Lidových novin a Prager Presse. Podle Kopeckého ale jako šéfredaktor Tribuny nebyl příliš úspěšný a médium spíše udržoval v chodu bez rozvíjení kupředu.
Své zpravodajské kušenosti z doby konce císařství předal v podobě knihy Vídeňské vzpomínky. Právě pro své zkušenosti s mezihraniční politikou byl také komentátorem a politickým zpravodajem.
In:
Kopecký, R., & Nekola, M. (2018). Rudolf Kopecký: vzpomínky starého novináře: "proti Benešovi, nacistům a komunistům". Machart.
Archiv Národního divadla. Dostupné z: https://archiv.narodni-divadlo.cz/umelec/2067
Chmela, M. (2015) Vznik a vývoj deníku Tribuna v letech 1919-1921 . Online. Bakalářská práce. Brno: Masarykova univerzita, Fakulta sociálních studií. Dostupné z: https://is.muni.cz/th/zox9y/.
Doubek, V. (2021) Bedřich Hlaváč: Vídeňské vzpomínky. Dostupné z: https://www.mua.cas.cz/cs/bedrich-hlavac-pameti-i-ii-iv-v