Svou novinářskou kariéru začal krátce po válce, kdy popisoval svou zkušenost z koncentračních táborů. Právě o koncentračních táborech, holokaustu a menšinových sociálních vrstvách vyprávěl posléze i jako spisovatel. První zkušenosti novináře sbíral v Zemědělských novinách a v Židovském věstníku. V roce 1948 fungoval jako zahraniční zpravodaj pro Lidové noviny v Izraeli.
Následně vedl kulturní rubriku týdeníku Mladý svět a pracoval také jako redaktor v Československém rozhlasu, spolupracoval například s Otou Pavlem a Ludvíkem Aškenazym. Před rokem 1968 začínal kritizovat komunistickou stranu, jíž byl členem, částečně také pro cenzuru novinářů a umělců.
V roce 1968 emigroval do zahraničí a od roku 1995 byl šéfredaktorem českého vydání časopisu Playboy.
Pracoval také pod pseudonymem Arne Laurin.
In:
Kopecký, R., & Nekola, M. (2018). Rudolf Kopecký: vzpomínky starého novináře: "proti Benešovi, nacistům a komunistům". Machart.
Šťatná, B. Pamět národa. Nevěřili mu Osvětim. I proto o ní psal. 2021. Dostupné z: https://www.pametnaroda.cz/cs/magazin/pribehy/neverili-mu-osvetim-i-proto-o-ni-psal?gad_source=1&gclid=CjwKCAjw4f6zBhBVEiwATEHFVhPuPcab7cE8ritgO2IZ7XNZZ6QnLPhjO5CYEDm7Ih9xBxTR3F4TYRoC1nIQAvD_BwE
Židovská obec Brno. Arnošt Lustig. Dostupné z: https://www.zob.cz/vzdelavani/osobnosti/arnost-lustig/